fbpx

Perkraustymas – blogiau nei gaisras?

PERKRAUSTYMAS – BLOGIAU NEI GAISRAS?

Persikraustyti iš vieno būsto į kitą pasisamdžius tuo besiverčiančią įmonę gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pagalbininkai gali nuvilti, o kraustymosi džiaugsmus ir rūpesčius gali tekti atidėti ilgesniam laikui. Ypač jei užgyvento turto yra nemažai.

Teko kviestis draugus

Su tokia bėda susidūrė ir vilnietė Karolina. Prieš porą savaičių moteris iš nuomojamo būsto kraustėsi į nuosavą butą kitame miesto rajone. Likus porai dienų iki numatyto darbo vilnietė skambino kelioms perkraustymo paslaugas teikiančioms bendrovėms. Vienos įmonės atstovai jai pažadėjo, kad sutartą dieną ir laiką prie nuomojamo buto atvažiuos mikroautobusas, kuris ir perveš daiktus.

“Likus porai valandų iki kraustymosi paskambinau pasitikslinti, ar transportas nevėluos. Buvau šokiruota – paaiškino, kad mano užsakytas mikroautobusas išvažiavo perkraustyti kitame mieste gyvenančios šeimos ir kad man nebegali padėti”, – pasakojo moteris.

Ji piktinosi tokiu neatsakingumu. “Su naujaisiais būsto šeimininkais buvau sutarusi, kad tądien išsikraustysiu ir atiduosiu raktus. Jei ne draugai, kuriuos pavyko sukviesti į talką per keletą valandų, būčiau stovėjusi gatvėje su krūva supakuotų daiktų ir keliais baldais. Arba savo mašina visą turtą vežiojusi per naktį”, – prisiminė Karolina.

Rūpintis reikia anksčiau

Norint išvengti tokių nemalonumų, transportu ir darbininkais, kurie padės persikraustyti, vertėtų pasirūpinti kuo anksčiau. Tam pritaria ir kalbinti kraustymo paslaugas teikiančių bendrovių atstovai.

Vilniaus bendrovės “Viaginta” direktorius Bronius Šešplaukis patarė transportu susirūpinti bent jau likus kelioms dienoms iki numatyto kraustymosi.

Jo teigimu, jei reikia pervežti nedaug daiktų, vežėjai gali nesiimti tokio darbo, nes jiems tai – nepelninga. Pelningesnis užsakymas – perkraustyti gyventojų turtą iš vieno miesto į kitą. Todėl planuojantys kraustytis žmonės iš anksto turėtų ieškoti patikimų kraustytojų ir, jei reikia, tartis dėl pagalbinių darbuotojų. Ypač jei kraustomasi iš buto ar namo.

Norint sutalpinti visus namuose esančius daiktus, baldus, augalus, buitinę techniką ir kitą sukauptą turtą, reikia ieškoti didesnės ir talpesnės mašinos. Tokios yra paklausesnės nei mažos. Todėl jų ieškoti reikėtų pradėti anksčiau.

Kitos Vilniaus bendrovės – “Kraustinos” – komercijos direktorius Marius Čepulis taip pat siūlo ne paskutinę minutę ieškoti pagalbininkų. “Kartais išsinuomoti transporto priemonę galima ir likus kelioms valandoms iki kraustymosi. Pasitaiko, kad tuo metu bendrovė neturi užsakymų, yra likusių laisvų mašinų. Bet rizikuoti galima tada, jei reikia pervežti nedaug daiktų, pavyzdžiui, sofą”, – aiškino M.Čepulis.

Paklausa didėja

O štai Šiaulių bendrovės “Kraustymo komanda” direktorius Martynas Vidžiūnas siūlo transporto priemonėmis ir pagalbiniais darbininkais pasirūpinti dar anksčiau – bent prieš savaitę.

“Anksčiau Šiauliuose nebuvo tokias paslaugas teikiančių įmonių, nebuvo didelio poreikio, tačiau dabar jis didėja. Žmonėms paprasčiau, kai persikraustyti padeda patyrę specialistai, kurie gali supakuoti, pernešti daiktus. Pastebiu, kad vis daugiau žmonių kreipiasi į mus, didėja užsakymų skaičius. Todėl yra sudaromos eilės, kuriose kartais klientai laukia porą savaičių”, – aiškino M.Vidžiūnas.

“Kraustos” direktorius A.Paliulis taip pat pastebėjo didėjantį šios paslaugos poreikį.

Tačiau ne visi iš vienos gyvenamosios vietos į kitą besikraustantys gyventojai linkę kviestis pagalbininkų. Kai kurie, norėdami sutaupyti, patys pakuoja smulkesnius daiktus, perveža baldus, buitinę techniką ir kitą turtą. Be to, į pagalbą kviečiasi draugus, artimuosius.

Turtą siūlo drausti

Dažniausiai perkraustymo paslaugas teikiančios bendrovės gyventojams, ypač turintiems daug vertingų daiktų, siūlo gabenamą turtą apdrausti. Kai kurie gyventojai šiuo pasiūlymu linkę pasinaudoti, kad nelaimės atveju, pavyzdžiui, sulūžus baldui, sudužus stikliniam ir brangiam daiktui, galėtų gauti piniginę kompensaciją.

Nors pažiūrėti perkraustymo bendrovių taikomi įkainiai atrodo nedideli, jei kraustymosi darbai užtrunka ilgiau kaip porą valandų ir samdomas ne tik transportas, bet ir pagalbiniai darbininkai, susidaro solidi suma.

Pavyzdžiui, bendrovėje “Viaginta” išsinuomoti mikroautobusą valandai kainuoja 40 litus. Jei reikia didesnės mašinos, jos nuoma kainuoja 75 litus. Jei samdomas pagalbinis darbininkas, jam už valandos darbą reikia sumokėti 32 litus.

Įmonėje “Kraustina” valandai išsinuomoti transporto priemonę kainuoja 45 litų, pagalbinį darbuotoją, kroviką – 35 litus.

Šiauliuose veikiančios bendrovės “Kraustymo komanda” įkainiai kitokie. Pasisamdyti transporto priemonę su vairuotoju, kuris, priešingai nei kitur, padeda krauti ir nešioti daiktus, kainuoja 82 litus. Ši suma nepriklauso nuo sugaišto laiko.

  • GET QUOTE

  • ФОРМА ЗАКАЗА
  • UŽKLAUSOS FORMA